Menu
header photo

EPro8 Challenge

870;86;19816505ec57a3658dbe781523322e1f3c80a1be870;86;7d13335104dc26a29c3f6ca6acf85484faf0613c870;86;a6fff90bc69fa0e8e8a947b6c871754909e33fcc

Select Event

Year 7-8 - Grand Final - Stratford Primary School - 18 May 2017 
Year 5-6 - Grand Final - Stratford Primary School - 18 May 2017 
Year 5-6 - Devon Intermediate - 07 April 2017 
Year 7-8 - Devon Intermediate - 06 April 2017 
Year 5-6 - Highlands Intermediate - 06 April 2017 
Year 7-8 - Highlands Intermediate - 05 April 2017 
Year 5-6 - Stratford Primary School - 05 April 2017 
Year 7-8 - Stratford Primary School - 04 April 2017 
Year 5-6 - Hawera Primary School - 04 April 2017 
Year 7-8 - Hawera Primary School - 03 April 2017 

Year 7-8 - Grand Final - Stratford Primary School - 18 May 2017

Rank Team Name School
1 Holy Contraptions St Joseph's School (Opunake)
2 Patea Area School 2 Patea Area School
3 Pouakai Hulks Highlands Intermediate
3 SPS Warriors Stratford Primary School
5 Little Piris Auroa School
5 Mangorei Masters Mangorei School
5 Eltham Entrepreneurs Eltham School
8 BBK Technological Terrors Bell Block School
9 Eltham Electro Wizards Eltham School
9 Saintly Assemblers St Joseph's School (Opunake)
11 The Coastal Engineers Coastal Taranaki School
12 Auroa Breakers Auroa School

Year 5-6 - Grand Final - Stratford Primary School - 18 May 2017

Rank Team Name School
1 SJB Einsteins St John Bosco School
2 Central Eureka Central School
2 St Joseph’s Einsteins St Joseph's School (New Plymouth)
4 Auroa Thunder Auroa School
5 OPS Engineers Opunake Primary School
6 Mangorei Mythbusters Mangorei School
6 Rawhit Crew Rawhitiroa School
6 SPS Panthers Stratford Primary School
6 Patea Area School Patea Area School
6 Master Builders St Joseph's School (Opunake)
11 Auroa Bulls Auroa School
11 Bell Block Imaginators Bell Block School

Year 5-6 - Devon Intermediate - 07 April 2017

Rank Team Name School
1 Auroa Bulls Auroa School
2 Central Eureka Central School
3 Tikorangi Invaders Tikorangi School
3 St Joseph’s Einsteins St Joseph's School (New Plymouth)
5 St Joseph’s Newtons St Joseph's School (New Plymouth)
6 Omata Teslas Omata Primary School
7 Tawhiti Tops Tawhiti School
7 Tikorangi Smilers Tikorangi School
9 St Joseph’s Achimedes St Joseph's School (New Plymouth)
10 Central Technos Central School
11 Tawhiti Smarties Tawhiti School
12 Tikorangi undecided's Tikorangi School

Year 7-8 - Devon Intermediate - 06 April 2017

Rank Team Name School
1 The Coastal Engineers Coastal Taranaki School
2 Little Piris Auroa School
3 Auroa Breakers Auroa School
4 Devon Met Masters Devon Intermediate
5 Devon Techteam Devon Intermediate
6 Omata Edifying Eights Omata Primary School
7 Devon Red Aces Devon Intermediate
8 Kea Francis Douglas Memorial College
9 Devon Rejects Devon Intermediate
9 Kahu Francis Douglas Memorial College

Year 5-6 - Highlands Intermediate - 06 April 2017

Rank Team Name School
1 SJB Einsteins St John Bosco School
2 Bell Block Imaginators Bell Block School
3 Mangorei Mythbusters Mangorei School
3 Bell Block Dominators Bell Block School
3 SJW Challengers St Joseph's School (Waitara)
6 Fitzroy EcoTechs Fitzroy School
6 Bosco Brains St John Bosco School
6 Fitzroy Fuses Fitzroy School
6 Norfolk Moa's Norfolk School
6 VS Xtec Masters Vogeltown School
11 VS Master Chief I dunno squad Vogeltown School
12 VS Iron Titans Vogeltown School

Year 7-8 - Highlands Intermediate - 05 April 2017

Rank Team Name School
1 Mangorei Masters Mangorei School
2 BBK Technological Terrors Bell Block School
3 Pouakai Hulks Highlands Intermediate
4 BBK Brainiacs Bell Block School
4 SJW Ignite St Joseph's School (Waitara)
4 Kaitake Kings Highlands Intermediate
7 Manukorihi Intermediate Manukorihi Intermediate
8 Einsteins Norfolk School
9 Te Henui Terrors Highlands Intermediate
10 Power Rangers Norfolk School
11 Huatoki Heroes Highlands Intermediate
12 The Split Atoms Sacred Heart Girls' College (New Plymouth)

Year 5-6 - Stratford Primary School - 05 April 2017

Rank Team Name School
1 SPS Panthers Stratford Primary School
2 Rawhit Crew Rawhitiroa School
2 Auroa Thunder Auroa School
4 Kaponga Thumbsup Kaponga School
4 SPS Tigers Stratford Primary School
6 Ngaere Bulldogs Ngaere School
7 Toko Raiders Toko School
8 Eltham Metro Mechanics Eltham School
9 Eltham Expert Engineers Eltham School
9 Pembroke Stratford 1 Pembroke School (Stratford)
9 Toko Elite Toko School
11 Dream Team Makahu School

Year 7-8 - Stratford Primary School - 04 April 2017

Rank Team Name School
1 Eltham Entrepreneurs Eltham School
1 Eltham Electro Wizards Eltham School
3 SPS Warriors Stratford Primary School
4 Rawhit Boom Builders Rawhitiroa School
5 Avon Kiwi As Avon School
5 Kaponga DHDK Kaponga School
5 SPS Soldiers Stratford Primary School
8 Toko Thunder Toko School
9 Pembroke Stratford 1 Pembroke School (Stratford)
10 Toko Lightning Toko School

Year 5-6 - Hawera Primary School - 04 April 2017

Rank Team Name School
1 OPS Engineers Opunake Primary School
2 Master Builders St Joseph's School (Opunake)
3 Rawhit Gangsters Rawhitiroa School
3 Patea Area School Patea Area School
5 Manaia Maniacs Manaia School (Taranaki)
5 Techno Angels St Joseph's School (Opunake)
7 Manaia Magic Midgets Manaia School (Taranaki)
8 Matapu 1 Matapu School
8 HPS Mind Readers Hawera Primary School
8 HPS Kiwis Hawera Primary School
11 Manaia on Fire Manaia School (Taranaki)
12 Manaia's Magical Monkies Manaia School (Taranaki)

Year 7-8 - Hawera Primary School - 03 April 2017

Rank Team Name School
1 Saintly Assemblers St Joseph's School (Opunake)
2 Patea Area School 2 Patea Area School
3 Holy Contraptions St Joseph's School (Opunake)
4 Ngaere Nitroes Ngaere School
5 Patea Area School 1 Patea Area School
6 Peepstaz Manaia School (Taranaki)
7 Masterminds Opunake Primary School
8 Matapu 1 Matapu School
9 EPro Greats Hawera Intermediate
10 Savage Bros Manaia School (Taranaki)
11 Kawaiiness Manaia School (Taranaki)
12 Manaia Big Macs Manaia School (Taranaki)